Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach

 

III_gminny_przeglad_koled_i_pastoralek


 

7 stycznia 2015r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach odbyły się przesłuchania konkursowe III Przeglądu Kolęd i Pastorałek, w których udział wzięło 26 wykonawców spośród których jury nagrodziło 5 uczestników i 2 duety.

W trakcie obrad komisji uczniowie ze Szkoły Filialnej w Jurcu Szlacheckim zaprezentowali przepiękną Jasełkę Bożonarodzeniową. Dzieciom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Czas oczekiwania umilił nam też swoim występem Mateusz Ramotowski, który na akordeonie i keyboardzie zagrał kilka kolęd, za co składamy serdeczne dzięki. I miejsca i platynowe nutki w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Monika Rosołowska, Patrycja Szczechowska, Zuzanna Kamionowska oraz Duet Anna Maciejewska i Agata Sosnowska. Złotymi nutkami komisja wyróżniła Tomasza Zelkowskiego, Aleksandrę Sokołowską oraz duet Dominikę Kamińską i Roksanę Wilczek.

Na IX Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek o „Kryształowego Aniołka”, który odbędzie się 9 stycznia w KOKIS w Kolnie naszą gminę reprezentować będą Aleksandra Sokołowska, Patrycja Szczechowska oraz duet Anna Maciejewska i Agata Sosnowska. Trzymamy kciuki.  Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu za dostarczenie ogromu pozytywnych emocji , a Komisji Konkursowej za zaangażowanie, współpracę i rzetelną ocenę zaprezentowanych utworów. Wyrazy wdzięczności ślemy również do Pana Darka Żacha, który zapewnił obsługę muzyczną.