Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach

       4 września 2011r. na placu przy Świetlicy Środowiskowej w Rostkach mieszkańcy Gminy Stawiski bawili się do późnych godzin nocnych na festynie przygotowanym przez GOKiS w Stawiskach przy wspólpracy Koła Gospodyń Wiejskich z Rostek oraz OSP Stawiski.  Uczestnicy imprezy bawili się przy muzyce zespołów: RFT-2, REMIX i WADERS. Usłyszeliśmy także dwie solistki: Liwię Narewską i Irminę Zabielską.  

       Gośćmi honorowymi byli: grupa kabaretowa z Kolna „Sami Swoi” oraz „Dzierzbieniacy". Oba zespoły przygotowały dla nas specjalny program, którym rozbawiły uczestników imprezy do łez. Nie zabrakło też gier, zabaw i konkursów w których udział brały zarówno dzieci jak i dorośli. Wszyscy otrzymali nagrody gwarantowane. 

      W ogłoszonym konkursie kulinarnym na „Potrawę kukurydzianą” wzięło udział 7 potraw. Czteroosobowa komisja po degustacji postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, natomiast za najsmaczniejszą potrawę uznano danie „GYROS KUKURYDZIANY”. Nagrodą główną był robot wielofunkcyjny, który otrzymała Pani Dzięgielewska Halina z Dzięgiel. Oprócz potraw kukurydzianych można było spróbować też tych bardziej tradycyjnych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzięgiel przygotowały pyszne kartacze, swojski chleb i smalec, a do popicia kompocik. Następne stoisko było królestwem słodkości przygotowanych przez mamy z Rostek. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była trampolina i słodziutka wata cukrowa.

Zapraszamy do fotogalerii