Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach

MYU

 

Spotkanie autorskie z dr Zenonem Krajewskim - twórcą powieści Meandry losu

O Stawiskach pisano wiele. Znane są publikacje historyczne różnych autorów, spisane są relacje świadków z najważniejszych miejscowych oraz okolicznych wydarzeń. Jednak nigdy dotąd nasze miasteczko nie było miejscem akcji w jakiejkolwiek powieści.

Dlatego też z zaciekawieniem oczekiwaliśmy na spotkanie autorskie dr Zenona Krajewskiego, który pod pseudonimem Niwen napisał powieść historyczną Meandry losu. Jej wydanie zapoczątkowało cykl opowiadający o losach dwóch narodów, polskiego i żydowskiego, podczas II wojny światowej z akcją w regionie łomżyńskim, a także w Stawiskach i okolicach.

Cykl będzie składał się z co najmniej sześciu tomów, a początkowe spotkanie miało na celu promocję pierwszego z nich- Pozbawieni ojczyzny. Autor, odpowiadając na pytania prowadzącego oraz publiczności, przybliżył motywy napisania powieści historycznej, a także umiejscowienia akcji na ziemiach regionu łomżyńskiego.

Na miejscu była możliwość zakupu powieści po atrakcyjnej cenie, jak też okazja uzyskania autografu z dedykacją autora.

Spotkanie prowadził Łukasz Bagiński

.Zachęcamy do przeczytania powieści. Książka Meandry losu Pozbawieni ojczyzny dostępna jest w naszej Bibliotece Miejskiej znajdującej się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach, ul. Krótka 4.

Autor: Łukasz Bagiński

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII