Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach

Projekty Unijne

projekty_unijne-projekty

Zadania zrealizowane 

podzial_EU

04.09.2011r.

"Święto kukurydzy w Rostkach" 

4 września 2011r. na placu przy Świetlicy Środowiskowej w Rostkach mieszkańcy Gminy Stawiski bawili się do późnych godzin nocnych na festynie przygotowanym przez GOKiS w Stawiskach przy wspólpracy Koła Gospodyń Wiejskich z Rostek oraz OSP Stawiski.  Uczestnicy imprezy bawili się przy muzyce zespołów: RFT-2, REMIX i WADERS. Usłyszeliśmy także dwie solistki: Liwię Narewską i Irminę Zabielską.  

       Gośćmi honorowymi byli: grupa kabaretowa z Kolna „Sami Swoi” oraz „Dzierzbieniacy". Oba zespoły przygotowały dla nas specjalny program, którym rozbawiły uczestników imprezy do łez. Nie zabrakło też gier, zabaw i konkursów w których udział brały zarówno dzieci jak i dorośli. Wszyscy otrzymali nagrody gwarantowane. 

      W ogłoszonym konkursie kulinarnym na „Potrawę kukurydzianą” wzięło udział 7 potraw. Czteroosobowa komisja po degustacji postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, natomiast za najsmaczniejszą potrawę uznano danie „GYROS KUKURYDZIANY”. Nagrodą główną był robot wielofunkcyjny, który otrzymała Pani Dzięgielewska Halina z Dzięgiel. Oprócz potraw kukurydzianych można było spróbować też tych bardziej tradycyjnych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzięgiel przygotowały pyszne kartacze, swojski chleb i smalec, a do popicia kompocik. Następne stoisko było królestwem słodkości przygotowanych przez mamy z Rostek. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była trampolina i słodziutka wata cukrowa.

 

podzial_EU05.08.2012r.
„Piknik nad Zalewem w Stawiskach”  

banner_piknik_2012

Był to naprawdę historyczny Piknik, a to za sprawą pogody, która dopisała od początku do końca. Liczne atrakcje, dobry humor zebranych gości oraz Dyzio sprawili, że dobra zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

    

                   Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy serdecznie dziękujemy

 

 podzial_EU09.09.2012r.
„Święto Kukurydzy w Dzięgielach”  

swieto_kukurydzy_2012_dziegiele

9 września 2012r. odbyła się II edycja imprezy plenerowej, organizowanej na terenie wsi Gminy Stawiski. W zeszłym roku bawiliśmy się w Rostkach, a tym razem gościliśmy w Dzięgielach. „Święto Kukurydzy" to doskonała okazja do wspólnej zabawy ale i do zaprezentowania swoich zdolności kulinarnych. Koła Gospodyń Wiejskich z Jurca i Dzięgiel oferowały gościom swoje wyroby takie jak kołduny, babka ziemniaczana, chleb swojski ze smalcem, ciasta i nalewki. Rozstrzygnięty został konkurs kulinarny do którego zgłoszono 11 sałatek kukurydzianych. Laureatkami konkursu zostały Panie: Agnieszka Sokołowska, Grażyna Nagórska i Ewa Ramotowska. Nie zabrakło też atrakcji dla tych, którzy lubią skakać na skakance, trzymać w górze kostki ze słomy czy pić napoje przez smoczek. Można było posłuchać też muzyki w wykonaniu zespołów „Waders", „Bosman", " RFT-2" i „Top".

Wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu imprezy serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców wsi Dzięgiele, a zwłaszcza do Pań z KGW

 

 

podzial_EU 2012

Remont i wyposażenie świetlicy w Dzięgielach

  W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 została wyremontowana i zmodernizowana Świetlica Wiejska w miejscowości Dzięgiele. Wyremontowane zostało pomieszczenie kuchenne, mała sala oraz schody wejściowe. Zadanie polegało na wyszpachlowaniu i pomalowaniu ścian, położeniu płytek gresowych , płytek mrozoodpornych na schodach wejściowych, wymianie drzwi i opraw świetlnych. Ponadto obiekt został wyposażony w 16 stołów, 100 krzeseł, szafkę i regał kuchenny, 2 stojące wieszaki, kosz na śmieci, koszopopielniczkę oraz nagrzewnicę. W realizację projektu zaangażowani byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stawiskach, Urząd Miejski w Stawiskach i Koło Gospodyń Wiejskich w Dzięgielach.

 

 

podzial_EU29.09.2013r.
7 GMIN W JEDNEJ KRAINIE
 7-gmin-w-jednej-krainie

  

podzial_EURemont i wyposażenie świetlicy w Rostkach

Operacja zrealizowana w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" 

 

 podzial_EU

2014

Wyposażenie świetlic w gminie Stawiski 

- świetlica w Porytem

Operacja zrealizowana w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" 

 

 

podzial_EU

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Dzięgielach

Operacja zrealizowana w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" 

 

podzial_EU

Rozbudowa, przebudowa i modernizacja

świetlicy wiejskiej w Jurcu Szlacheckim

Operacja zrealizowana w ramach działania 313, 322, 323 "Odnowa i rozwój wsi"  

 

 

podzial_EU

 

Zadania do realizacji

Festyn „Bawmy się”