• localisationul. Krótka 4, 18-520 Stawiski, woj. Podlaskie,
  • tel(086) 278 5066 lub (086) 278 5579
  • openOtwarte: Poniedziałek - Piątek, 8:00 -19:00

Plakat Lokalna Grupa Dzialania Kaszubska Droga

 

     Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.  Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Celem inicjatywy jest popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych. Zadaniem, które czeka na dzieci jest poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania zachęca się by dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.  

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie eco.crl.org.pl

 

segregujeMy

 

 

___________________________________________________________

Adnotacja:

"Komunikat dotyczący godzin pracy Biblioteki w Stawiskach zawarty w powyższym plakacie jest faktem, ujętym w formie humorystycznej."

___________________________________________________________

Wkrótce V edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.  Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. - To właśnie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów. Któż lepiej i z większą pasją od Pań potrafi czerpać z bogactwa folkloru, sięgać po dawne receptury i odnajdywać zapomniane smaki? – podkreśla Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zgłoszenia należy skłądac do 31 marca br.

Więcej informacji na stronie www.bitwaregionow.pl

Załączniki do pobrania

Opisy szkoleń   -  Deklaracja zgłoszeniowa  -  Oświadczenie - dane osobowe

Zgoda na przetwarzanie danych wrażliwych (osoba niepełnosprawna)

______________________________________________________________________________

 

Rokrocznie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach rolnicy z Gminy Stawiski spotykają się z przedstawicielami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz pracownikiem Podlaskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego, aby podsumować ubiegły rolniczy rok oraz zapoznać się z nowymi zasadami upraw i hodowli na rok kolejny.