• localisationul. Krótka 4, 18-520 Stawiski, woj. Podlaskie,
  • tel(086) 278 5066 lub (086) 278 5579
  • openOtwarte: Poniedziałek - Piątek, 8:00 -19:00

LOGO POLICJA

St. asp. Grzegorz Pomichowski – dzielnicowy rejonu nr 5 sektora służbowego nr. 138, z Posterunku Policji w Stawiskach, od dnia 01 lutego 2020 roku do dnia 31 lipca 2020roku, prowadzi plan działania priorytetowego. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców miejscowości Stawiski, przez zmniejszenie liczby osób gromadzących się w rejonie ul. Plac Wolności w Stawiskach, popełniających wykroczenia, spożywających alkohol  oraz zaśmiecających przyległy teren.

W przypadku pytań i wątpliwości, proszę o kontakt z dzielnicowym odpowiedzialnym za przedmiotowe zadanie priorytetowe – st. asp. Grzegorzem Pomichwoskim tel. 885-997-301, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Pierwsze przyjęcie urodzinowe zorganizowane przez zespół Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach zakonczone sukcesem. Z uwagi na ochronę wizerunku gości prezentujemy tylko zdjęcia dekoracji.

Prezentacja wystroju sali

 

18 lutego w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, ul. Świętego Rocha 3 odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne na temat programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy. O dotacje z nowego programu dla organizacji społecznych mogą się

ubiegać m.in. stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne czy koła gospodyń wiejskich. Dotacje będą przyznawane na działania w trzech obszarach: aktywność obywatelska, prawa człowieka i równe traktowanie oraz wzmacnianie grup narażonych na wykluczenie. Budżet Funduszu wynosi 30 mln euro. Konkurs dotacyjny rusza na początku lutego 2020 r.

Podczas spotkania zostaną przedstawione założenia programu, zasady pierwszego konkursu dotacyjnego, a także wyzwania związane z obszarami wspieranymi przez Fundusz oraz inspirujące przykłady działań. Część spotkania będzie miała charakter warsztatowy. Przedstawiciele organizacji społecznych będą mogli popracować nad wstępnymi pomysłami na projekty.

W spotkaniu mogą wziąć udział większe i mniejsze organizacje (z minimum rocznym stażem działania) zarówno z  Białostocczyzny, jak i sąsiednich województw.

Zgłoszenia są przyjmowane do 12 lutego 2020 poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie:

http://aktywniobywatele.org.pl/dIa-wnioskodawcow/szkolenia-i-webinaria/

Organizatorami spotkania Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" we współpracy z Fundacją Batorego i białostockim Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Program Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy jest finansowany ze środków pomocowych z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Fundusze EOG). To bezzwrotna pomoc przyznawana przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom UE. Operatorem Funduszu Krajowego w Polsce jest konsorcjum trzech organizacji — Fundacja im. Stefana Batorego (lider), Fundacja Pracowania Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" oraz Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich.

W sprawach organizacyjnych dot. spotkania prosimy o kontakt z Agnieszką Olender z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, tel. (85) 675 21 58

W sprawach dotyczących założeń spotkania i samego programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy prosimy o kontakt z Marią Jagaciak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (22) 100 55 94

Więcej informacji o programie Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy:

www.aktywniobywatele.org.pl