A A A

W niedzielne popołudnie 19 czerwca odbył się I Gminny Rekreacyjny Rajd Rowerowy.

W dziesięciokilometrową trasę rajdu wyruszyło 62-óch miłośników jazdy na rowerze, wśród których byli mieszkańcy Gminy Stawiski i rowerzyści z Kolna. W kolejnych miejscowościach peleton powiększał się o następnych rowerzystów. Do mety, która była w Dzierzbi dotarło około 100-u uczestników. Na zaplanowanych przystankach czekały na nas niespodzianki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Pierwszy postój zaplanowany został w Świetlicy GOKiS w Budach Stawiskich. Panie i Panowie z KGW przywitali rowerzystów kałdunami, pierogami, babką ziemniaczaną i plackami ziemniaczanymi, za co w imieniu organizatorów i uczestników rajdu serdecznie dziękujemy.

      W dalszą trasę do Porytego pojechała też grupa z Bud Stawiskich.W Świetlicy GOKiS w Porytem czekali już na nas ze słodkimi wypiekami, kawą i herbatą, Panie i Panowie z KGW „Nasze Poryte”. Ciasta i pączki były przepyszne, a w tak miłej atmosferze nawet kawa i herbata smakowały jakoś lepiej.

Serdecznie dziękujemy

 

      Do peletonu dołączyła kolejna grupa uczestników i szczęśliwie dotarliśmy do Dzierzbi, gdzie czekały na kolarzy dalsze atrakcje. KGW Dzierzbia obchodziło swój jubileusz, pierwszą rocznicę zawiązania Koła i z tej okazji Panie przygotowały krótki program kabaretowy, był tort, życzenia, a uczestnicy odśpiewali 100 lat. Panie poczęstowały nas potrawami z grilla. Członkom KGW składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za miłe spędzony czas.

Uczestnikom rajdu gratulujemy wytrwałości i już dziś zapraszamy za rok.

Fotorelacja