A A A

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. Wszystkiego najlepszego Kochani!” – tort z takim napisem to jedna z niespodzianek przygotowanych na Światowy Dzień Seniora w Stawiskach. 14 listopada w Klubie Seniora z jego członkami spotkała się Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk.

Podlaskie lokalnie

107954822 563805644316142 685702184268709446 n

       W ramach zadania zakupiony został sprzęt: laptop, maszynka do mięsa z szatkownicą, mikser kuchenny, podgrzewacze do potraw, garnki, blachy do pieczenia, miski, na łączną kwotę 4019 zł. z czego 3820 zł., to środki otrzymane od NIW-CRSO w ramach programu FIO na lata 2014-202

 

Dziękujemy Kołu Godspodyń Wiejskich w Dzierzbii za nominację do udziału w akcji #gaszynchallenge.

 

 

Naszą pomoc kierujemy do Eryka Kopczewskiego z Radziłowa. Eryk urodził się z niewydolnością oddechową, wadą wzroku i słuchu. Codziennie pracuje ciężko na swoją sprawność i samodzielność. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, bo wiemy, że Eryk to wojownik.
Pomóżmy mu zakupić aparat słuchowy!
 
Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Babeczki" ze Stawisk do wykonania zadania nominuje:
 
 • Stowarzyszenie Integracyjno - Sportowe ze Stawisk
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Jurca
 • Koło Gospodyń Wiejskich z Dzięgiel
   
  Nominowani mają za zadanie wykonać 10 pompek , 10 przysiadów lub innego ćwiczenia, uwiecznić je na krótkim filmie i umieścić na swojej stronie.
   
  Następnie wpłacają minimum 5 zł na konto akcji (link poniżej).
  Na wykonanie zadania nominowani mają 48 godzin.
   

W akcję szycia maseczek ochronnych włączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Wesołe Babeczki” ze Stawisk. Z materiałów przekazanych przez Zarząd Województwa Podlaskiego w Białymstoku Panie uszyły około 300 szt. maseczek, które rozdystrybuowane zostały wśród mieszkańców Gminy Stawiski. W rozwożenie maseczek zaangażowali się pracownicy GOKiS w Stawiskach.

 

Kilka zdjęć z akcji

Kapituła konkursu przyznała I nagrodę w kategorii działania skierowanego do minimum 3-ch miejscowości za inicjatywę pt. „Czerwony Kapturek w adaptacji seniorów ze Stawisk”.
Nagrodę z rąk wicemarszałka województwa podlaskiego odebrała Prezes Stowarzyszenia Katarzyna Dzikowska wraz z głównymi postaciami z bajki; Czerwonym Kapturkiem – Pani Ewa Żurawska i Zajączkiem – Pani Irena Konrad.