• localisationul. Krótka 4, 18-520 Stawiski, woj. Podlaskie,
  • telŚwietlica - 86 278 5579, Biuro GOKiS oraz Biblioteka - 86 278 52 29
  • openOtwarte: Poniedziałek - Piątek, 8:00 -16:00

A A A

W województwie podlaskim funkcjonuje już niemal 400 Kół Gospodyń Wiejskich, ale to właśnie Koło Gospodyń Wiejskich w Dzierzbi odwiedzili reporterzy TVP3 Białystok, by przekonać się co sprawia, że wciąż ich przybywa.

W świetlicy w Dzierzbi, przygotowując karnawałowe słodkości, członkinie KGW opowiedziały o tym, co daje im wspólne działanie - Bardzo fajne spędzanie wolnego czasu, oderwanie się od codzienności – podkreśliła Marzena Sobocińska Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dzierzbi, a Pani Wiesława Modzelewska zwróciła uwagę na to, że od kobiet można się wiele nauczyć na przykład przepisów na ciasta. Zdaniem Pani Agnieszki Rutkowskiej Burmistrz Stawisk i zarazem członkini KGW w Stawiskach, ważne jest to poczucie wspólnoty, więzi niemal jak w rodzinie i przekonanie, że razem można po prostu zdziałać więcej.

Zobaczcie jak przed kamerami zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich z Dzierzbi – materiał z Obiektywu w TVP3 Białystok dostępny jest TUTAJ, Panie pojawiły się również w programie Teleexpress Extra, a szerszy materiał ma być dostępny w Magazynie Łomżyńskim na antenie TVP3 Białystok.

Źródło tekstu: www.stawiski.pl