• localisationul. Krótka 4, 18-520 Stawiski, woj. Podlaskie,
  • telŚwietlica - 86 278 5579, Biuro GOKiS oraz Biblioteka - 86 278 52 29
  • openOtwarte: Poniedziałek - Piątek, 8:00 -16:00

A A A

 

Senior weselszy i bardziej energiczny niż niejeden młodzian. Głośno, hucznie, z dużą dozą dobrej satyry i przede wszystkim z wyjątkowo dobrze zagranymi rolami.
Oto Koło Seniorów ze Stawisk, czyli „Wesołe babeczki”

Po udanych swatach i zaręczynach dla narzeczonych i ich rodzin  nadszedł czas na … WESELE. Każdy widz, będący na zrękowinach szedł na wesele pozrękowinowe z pewnością, że będzie bawił się dobrze. Jak na wesele przystało, wszystko było na odpowiednim poziomie: szumnie, barwnie, obficie, tłumnie i wesoło!

 

Nasze Babeczki zagrały wspaniale, bez tremy, donośnie i oczywiście bardzo humorystycznie. Każdy element wystroju sceny, przedstawione obrzędy i rytuały (np. rozpleciny warkocza panny młodej Madzi) przenosiły nas w czasie do XIX wieku.

Po zaślubinach nastąpił czas na wesele. Wszyscy goście hucznie świętowali doniosłą uroczystość na placu przy GOKiSie. Kto tylko wyrażał ochotę mógł brać udział w świętowaniu, czy to ze Stawisk czy skądkolwiek, każdy był witany z otwartymi ramionami przez młodych i już zebranych w tańcu i biesiadowaniu gości.

Młodzi natomiast z niecierpliwością czekali pokładzin…..

Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów, obrazów mamy ponad sto i film do tego jeszcze jest, zatem oglądajcie wy, którzy byli, a ci którym zabrakło czasu i ochoty, aby być niech patrzą jak się bawią nieleniwi. No!!!!

Zdjęcia

 

 i film poniżej oczywiście