• localisationul. Krótka 4, 18-520 Stawiski, woj. Podlaskie,
  • telŚwietlica - 86 278 5579, Biuro GOKiS oraz Biblioteka - 86 278 52 29
  • openOtwarte: Poniedziałek - Piątek, 8:00 -16:00
  • Deklaracja dostępności

A A A

       Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Podlaski Inkubator Organizacji Pozarządowych, 13 października 2018 roku odbył się Rowerowy Rajd do Niepodległości.

       Klub Seniora "Wesołe Babeczki", Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Stawiskach oraz każdy kto wyrażał ochotę udziału w rajdzie spotkali się pod Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stawiskach. Przy asekuracji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach rowerzyści wyruszyli w trasę od Stawisk do Starego Cmentarza przez Płaszczatkę, lokalizację Pomnika Trzech Pokoleń, miejsce pochówku Państwa Walentyny i Stanisława Steczkowskich do Dzięgiel przez Tafiły. Kilka dni wcześniej członkowie Klubu Seniora "Wesołe Babeczki" zebrali się i uprzątnęli Pomnik Trzech Pokoleń oraz grób Steczkowskich na starym cmentarzu.

 Zdjęcia ze sprzątania płaszczatki i starego cmentarza

      W dniu rajdu, zgodnie z programem przejazdu uczestnicy zapalili "Znicze Pamięci" na Pomniku Trzech Pokoleń oraz grobie Państwa Steczkowskich.

      Wspaniała pogoda i piękne widoki uprzyjemniały nie zawsze łatwy i wygodny przejazd, którego miejscem docelowym była Świetlica w Dzięgielach, przy której na uczestników rajdu czekała kiełbaska i ognisko. Można było też napić się kawy i zjeść przepyszne ciasto upieczone przez Panie z Koła Gospody Wiejskich w Dzięgielach.

Zdjęcia z rajdu

 

Organizatorom, uczestnikom, strażakom OSP Stawiski i Paniom z Dzięgiel

Serdecznie Dziękujemy