• localisationul. Krótka 4, 18-520 Stawiski, woj. Podlaskie,
  • telŚwietlica - 86 278 5579, Biuro GOKiS oraz Biblioteka - 86 278 52 29
  • openOtwarte: Poniedziałek - Piątek, 8:00 -16:00
  • Deklaracja dostępności

A A A

Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych dla każdego Polaka. Po 123 latach zaborów naznaczonych niewolą, cierpieniem i walką kilku pokoleń Rodaków nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.

        W tym roku obchody miały szczególny charakter, ponieważ świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody w Stawiskach, w dniu 11 listopada, rozpoczęły się przemarszem spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiskach do kościoła parafialnego pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach, gdzie miała
miejsce uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy, zebrani przenieśli się pod Pomnik Trzech Pokoleń, gdzie tradycyjnie odbyły się główne uroczystości z okazji tego święta oraz występy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół, stowarzyszeń oraz OSP. Po uroczystości o godzinie 12.00 zgodnie z akcją Niepodległa do hymnu wszyscy obecni odśpiewali hymn Polski.
 
O godzinie 17:00 wszyscy chętni do wspólnego śpiewania spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach  na Wieczorze Wspomnień Pieśni Patriotycznej. 
Dziękujemy za wspólne uczczenie  100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – święta narodowego jedynego w swoim rodzaju,wyjątkowego.