• localisationul. Krótka 4, 18-520 Stawiski, woj. Podlaskie,
  • tel(086) 278 5066 lub (086) 278 5579
  • openOtwarte: Poniedziałek - Piątek, 8:00 -19:00

Przepiękna pogoda, cudowna 40-to osobowa grupa dzieciaków, wspaniały przewodnik, to wszystko sprawiło, że nasza wycieczka była niepowtarzalna, a uśmiechnięte buzie uczestników wycieczki były najlepszą nagrodą  dla organizatorów.

 6 sierpnia 2019 roku o godz. 9.30 spod Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach 40-to osobowa grupa dzieci z naszej gminy wyruszyła na dwudniową wakacyjną przygodę po Warmii i Mazurach. Zwiedzanie rozpoczeliśmy jako "Tropiciele" w Muzeum Przyrody w Olsztynie. Lekcja przyrody i dobra zabawa zarazem, to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Naładowani nową wiedzą i dobrą energią udaliśmy się do Planetarium na "Kosmiczny expres", który przeprowadził zafascynowanych widzów po gwiezdnym niebie, z którego spoglądały na nich gwiazdozbiory np. "wielki wóz" czy "niedźwiedzica". Po ekscytujących przeżyciach duchowych przyszła kolej na wizytę w McDonalds i dostarczenie energii dla ciała. Zregenerowani i pełni sił witalnych ruszyliśmy do "Świata papug" w olsztyńskim papugarium. Godzinna wizyta minęła niepostrzeżenie i przyszedł czas na zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek, obiadokolację i wieczorny spacer po starówce.

7 sierpnia, godz. 7.00...POBUDKA!!!  No tak, nie wszyscy mieli ochotę na poranne mycie zębów...a trzeba było spać, a nie wędrować po pokojach. Zmęczeni, co niektórzy niewyspani ale wszyscy szczęśliwi po obfitym śniadaniu rozpoczeliśmy dzień drugi przygody. Tak jak się spodziewaliśmy...wizyta w aquaparku w Pluskach cieszyła się największym zainteresowaniem. Kolejny etap naszej wycieczki, to edukacyjna wizyta  na Polach Grunwaldzkich, następnie obiad w "Karczmie Skansen" w Olsztynku i kolejna dawka lekcji historii podczas zwiedzania Muzeum Etnograficznego. Ekscytująca wycieczka po 94-o hektarowej powierzchni skansenu, na której zgromadzone są 74 obiekty dużej i małej architektury wiejskiej Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy była ostatnim etapem dwudniowej, wakacyjnej przygody. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, tak i my musieliśmy wrócić do codzienności.

Dokładniejszy opis wycieczki w fotogalerii.

Projekt finansowany przez Fundację PZU w ramach akcjii "I My mamy prawo do wypoczynku.

Fotogaleria